Historie


Historie společnosti

 


Společnost MILCOM a.s. vznikla v roce 1991 jako právní nástupce státního podniku Vědeckotechnických, obchodních a technických služeb, který byl založen v roce 1989 jako podnik sdružující servisní, výzkumné, poradenské a pomocně-výrobní aktivity bývalého generálního ředitelství koncernu Mlékárenský průmysl.

V roce svého vzniku měla společnost 6 samostatných závodů a zaměstnávala cca 200 pracovníků. V průběhu 90. let minulého století došlo k výrazné redukci jak aktivit společnosti, tak počtu pracovníků. Společnost i v rámci privatizačního procesu prodala některé své aktivity, některé činnosti byly sdruženy.

 

V roce 1999 byla společnost definitivně privatizována, tj. stát jako jediný vlastník prodal 100 % akcií společnosti MILCOM a.s. nejvyšší nabídce ve veřejné soutěži. Společnost je tak od r. 1999 v privátním vlastnictví českých fyzických osob.

MILCOM a.s. má od konce 90. let svou činnost soustředěnou do ředitelství společnosti a tří závodů specializovaných na různé oblasti činnosti potravinářského průmyslu.
Jedná se o tyto závody:

  • Výzkumný ústav mlékárenský a Laktoflora se sídlem v Praze

  • Závod Tábor

  • Závod servisních služeb Dvůr Králové nad Labem

Nacházíte se: Home > O nás > Historie >
csen

E-SHOP